Kultūra

nature

Give a Hand

Labdarība / sociālais darbs / ekonomiskais faktorsDabas un aktivitāšu iespaidi


Organizāciju Kara Bērns (War Child), Bērni Trūkumā (Children in Neeed) un SOS Bērnu ciemati (SOS Children’s Villages) aprūpē esošie bērni tiks aicināti pavadīt bezrūpīgu vasaras laiku saimniecībā


Dabas un aktivitāšu iespaidi


Nīderlandiešu organizācija Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij ir uzsākusi projektu Zaubē, Taurupē un Mazozolos, ar mērķi uzlabot kopienas sociālos apstākļus (Kern met Pit - Kopiena ar garīgumu).

Sadarbībā ar Hāgas policiju tiek domāts par jauniešu delegācijas nosūtīšanu apmācībās uz Nīderlandi, jaunu zināšanu un perspektīvas rašanai.

80 km uz ziemeļiem no Vecjaužiem kāds jauns francūzis ir nodibinājis bērnu patversmi, kura uzņēmusies rūpes par 90 bāreņiem no Rīgas. Šajā jomā mums ir lielas sadarbības iespējas.

Mēs esam iecerējuši atsākt lubu ražošanu, kas ļautu vienlīdz restaurēt vairāku māju jumtus un dotu darbu jauniešiem.

Kāda dāņu siernīca un daži pensionēti siera ražotāji no Dānijas ir tikuši lūgti šajā apvidū atvērt siera ražotni un uzsākt siera ražošanu, ar mērķi radīt jaunas darba vietas reģionā.

Saimniecības kompleksā līdzās dzīvojamai mājai ietilpst arī vairākas saimniecības ēkas: zirgu stallis, kūts, pirts, ratnīca un klēts. Katrai no šīm ēkām nepieciešama restaurācija. Tikai nedaudzas tradicionālās lauku saimniecības ir saglabājušās to sākotnējā izskatā. Sovhozu un kolhozu ieviešana savulaik daudzas šādas saimniecības ir iznīcinājusi. Šis apsvērums kalpo par papildu kulturālo iemeslu, lai ēku kompleksu konservētu un turpinātu izmantot.


Pasniedz roku

Kā turpinājums 2006. gadā realizētajam projektam „Sabiedrība ar dvēseli”, šogad medicīniskās palīdzības projekts „Pasniedz roku” ir atsākts no jauna piedaloties profesionāļiem. Daudz vecu cilvēku dzīvo atsevišķās lauku mājās, dažreiz pat 10 km attālumā no ciemata centra. Ziemas laikā viņiem ir īpaši grūti un bieži viņi jūtas vientuļi. Bieži viņiem nav bērnu, vai arī tie dzīvo tālu. Daži dzīvo bez elektrības. Par ārsta vizīti jāmaksā pārāk dārgi – 7 eiro. Ikmēneša pensija vidēji ir 130 eiro. Daži no šiem vecajiem cilvēkiem ir pārdzīvojuši divus pasaules karus, Sibīrijas izsūtījumus, padomju laikus un tagad smagu ekonomisko stāvokli.
80 vecus cilvēkus, kuri dzīvo atsevišķās lauku mājās un kuru veselības stāvoklis ir slikts, regulāri apmeklē ārsts un sociālais darbinieks. Šāds projekts vecu cilvēku aprūpē līdz šim Latvijā nav bijis, un to var uzskatīt par pilotprojektu.

Tas sastāv no trīs daļām:
1. Pasniedz roku – ikmēneša ārsta apmeklējums un vajadzību reģistrācija.
2. Telefona zvans.
3. Vēlēšanās īstenošana – brīvprātīgo neliela praktiska palīdzība.

Ikgada vienas personas apkalpošanai nepieciešami līdz 80 eiro, un šādā veidā cilvēki var palikt savās lauku mājās.

 

 

 

home

Vecjauži fonds

Vecjauži dzimšanas māja

Vilhelms Purvītis 

darbības

Jaunumi

foto arhīvs

informācija