Kultūra

nature

Give a Hand

Aktivitātes

‘Māja katram - caur katru’

Mūsu pamatdoma ir saglabāt tik daudz no vietas oriģinālās atmosfēras, cik vien iespējams, lai katram apmeklētājam, nonākot kontaktā ar to būtu iespēja veidot savas īpašās attiecības. Noteicošais šeit nebūs reliģiskais, politiskais vai filozofiskais aspekts, bet gan šāds uzstādījums:

1

Saimniecības uzturēšana godinās mākslinieka Purvīša piemiņu, kā arī radošums un iedvesma būs tā atslēgvārdi.

2

Tā būs starptautiska tikšanās vieta

3

Daba un kultūra būs savienojošais elements.

4

Vienīgi labas gribas cilvēki vārda plašākajā nozīmē būs saimniecības lūgti viesi.

5

Uzsvars tiks likts uz bērniem.

6

Ar praktiskās labdarības un kultūras projektu īstenošanas palīdzību saimniecība būs tilts starp Latviju un pārējo Eiropu, un plašāko pasauli.

 

De regie: Jenny Culank

Op transport

Gesprekken aan tafel

Bloemen plukken

Kultūra

Ar iejūtību pret Vilhelma Purvīša dzīvi un darbu, mūsu īstenotie projekti būs mākslinieciska un kultūras rakstura. Notiks izstāžu apmaiņa starp Latvijas un citu Eiropas valstu mākslas akadēmijām, radošās darbnīcas ar mākslas, mūzikas, filozofijas, teātra un literatūras studentu piedalīšanos.

2000.gadā mēs sadarbojāmies ar Annes Frankas Fondu, kas izmantoja Vecjaužu saimniecības kompleksu Evas Šlosas (Eva Schloss) lugas ‘Un tad tie nāca’ (And than they came for me) iestudēšanai. Pieaicinot Latvijas sociālo vidi raksturojošo kopienu pārstāvjus, sešu krievu zēnu un piecu latviešu meiteņu grupa vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kopā ar angļu producentu strādāja pie drāmas par ebreju vēsturi laikposmā no 1940. līdz 1945.gadam. Līdztekus lugas iestudēšanas sesijām, kopējā pieredze darīja šos līdz šim vienam otru nepazinušos bērnus par draugu kopu. Šis tad arī ir mūsu darbības virziens, kuru vēlamies turpināt.

Režisors no Amsterdamas vāca materiālu par nesen atgūto Latvijas valstisko neatkarību. Šim materiālam ir jāveido daļa no dokumentārā krājuma par izmaiņām suverenitātes apgūšanas procesā.

 

 

 

home

Vecjauži fonds

Vecjauži dzimšanas māja

Vilhelms Purvītis 

darbības

Jaunumi

foto arhīvs

informācija